Liiva müük

Liiva müük Tallinnas ja Harjumaal.

liiva müük

Ehitusliiv – Ehitusliivaks loetakse sellist liiva, mille peensusmoodul on 1,3 või rohkem, savi- ja tolmusisaldus ei tohi olla üle 10% ning osakesi läbimõõduga üle 5 mm peab olema alla 35%.Tehnoloogilise protsessi käigus eraldatakse kruus ja kivid ning uhutakse välja ülipeened tolmu- ja saviosised. Liivad ei saa olla kivide, savitükkide ja muude võõrkehadega.

  • Jäme ehitusliiv  fraktsioon 0-4
  • Peenike ehitusliiv fraktsioon 0-2

Täiteliiv – Liivast materjali, mis ei vasta ehitusliivale esitatud nõuetele, kuid mida soovitakse kaevandada, nimetatakse täitepinnaseks ehk täitematerjaliks (täiteliivaks). Karjääri looduslike liivade hüdrokaevandamise korral pumbatakse ujuvpinnase pumbaga järve põhjas olev kruus ja juhitakse läbi koonussõela puistangusse. Koonussõela abil eraldatakse liiv ja suuremad kivid. Selline kaevandamise meetod tagab puhta liiva ilma savi- ja tolmuosakesteta.

Sõelutud kuivliiva pakume puistena

  • fraktsioon 0-0,8 mm
  • fraktsioon 0-2,0 mm
  • fraktsioon 2-20 mm

Liiva müük ja paigaldus

Lisaks liiva müügile ja transpordile pakume ka paigaldust. Meie masinaparki kuuluvad minilaadurid, kopplaadurid ja ekskavaator, mille abil saame aidata nii suurte kui väikeste liivakoguste paigaldamisel.

Liiva hind

Trigentil on lepinguline koostöö kõigi Eesti karjääridega. Liiva hinnad erinevates karjäärides on erinevad ja materjali hind koos transpordiga sõltub Teie asukohast. Et saaksime Teile pakkuda parimaid hindu palun täitke allolev hinnapäring.

Liiva päring - palun täitke kõik allolevad väljad
Tonnides või kuupmeetrites
Millal Teil materjali vaja on

Veel liivast

Ehitusliiv ja kruus
Kruusa ja liiva kasutatakse paljudes valdkondades ja sõltuvalt sellest on neile esitatud mitmesuguseid standardnõudeid. Ehitusliivaks loetakse sellist liiva, mille peensusmoodul on 1,3 või rohkem, savi- ja tolmusisaldus ei tohi olla üle 10% ning osakesi läbimõõduga üle 5 mm peab olema alla 35%. Liivast materjali, mis ei vasta eespool esitatud nõuetele, kuid mida soovitakse kaevandada, nimetatakse täitepinnaseks ehk täitematerjaliks (täiteliivaks). Peamine liiva tarbimine on ehitustegevuses – mörtide valmistamiseks, betooni, raudbetooni ja asfaltbetooni täiteks, silikaattoodete valmistamiseks, puiste- ja täitematerjalina teedeehituses, lisandina tsemendi-, keraamika- ja klaasitööstuses jne. Kvaliteedi parandamiseks kasutatakse mitmeid rikastamisviise: sõelumist, jämeda fraktsiooni purustamist ja pesemist.

Veel teaduslikku juttu liivast ja kruusast